Hotel Podklasztorze to nie tylko zwykły hotel ze spa, to rozbudowana strefa relaksu i odnowy biologicznej. Poznaj kojące i zdrowotne właściwości łaźni parowo – błotnej z funkcją Rassoul oraz sauny suchej fińskiej. Zadbaj o swój organizm i dzięki kąpielom parowym pozbądź się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.

Przestronna i nowoczesna Łaźnia parowa w Hotelu Podklasztorze spełnia dwie funkcje: klasycznej łaźni parowej oraz łaźni błotnej, gdzie Goście Hotelu Podklasztorze mogą odbyć specjalny rytuał nazywany Rassoul, wywodzący się ze starożytnego Maroko.

Alternatywą do łaźni parowej jest łaźnia błotna, a dokładnie Rytuał Rassoul odbywający się w łaźni parowej na życzenie Gości.

Seans w saunie parowej jest doskonałym sposobem na odprężenie i relaks po ciężkim dniu pracy i szkoleniu. Kąpiel parowa powoduje, że nasz organizm się rozluźnia i wchodzi w błogi stan odprężenia. Skóra jest lepiej ukrwiona, co powoduje pobudzenie miejscowej przemiany materii i usunięcie toksyn, dzięki czemu poprawia się jej wygląd: jest bardziej elastyczna, gładka i zaróżowiona. Sauna Parowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za wizytami w saunie suchej ze względu na zbyt wysoką temperaturę. Łagodna temperatura około 50 st. C oraz wysoka wilgotność sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla początkujących. To również bardzo dobry wstęp do masażu i zabiegów pielęgnacyjnych.
Sauna parowa w Hotelu pod Warszawą

Jest to niezwykłe przeżycie zarówno dla Ciała jak i duszy polegające na masażu glinkami pochodzącymi z Morza Martwego i kąpieli w wilgotnym powietrzu. Glinki zasychając na ciele, zapewniają ściągające działanie substancji. Stopniowo wraz ze wzrostem zwiększania wilgotności powietrza glinka ulega zmiękczeniu i za pomocą prysznica należy ją usunąć. Następnie wykonuje się peeling i ciało smaruje się olejkiem, który wygładza i nadaje miękkości skórze.

Rytuały saunowe w Hotelu pod Warszawą
image
image
image
image

Korzystając z dobrodziejstw natury i doświadczenia mnichów, którzy już od XII-wieku kultywowali ziołolecznictwo proponujemy rozwiązania znane od wieków: leczenie ziołami, które dziś uprawia Szefa Kuchni Restauracji Miód i Wino: tymiankiem, miętą czy melisą

Sauna Sucha Działanie tradycyjnej sauny suchej to przede wszystkim zabieg polegający na przegrzewaniu ciała przy zastosowaniu gorącego i suchego powietrza oraz z zastosowaniem krótkiego oddziaływania dużej wilgotności i dużego natężenia pola elektrycznego z naprzemiennych zabiegiem ochłodzenia ciała m.in. przy użyciu kadzi schładzalniczej i wiadra bosmana.

Kobiety w saunie w Hotelu pod Warszawą

Hotel Podklasztorze to niezwykły hotel SPA miejsce gdzie zadbaliśmy o Twój relaks i odprężenie. Poznaj dobroczynne działanie relaksującej kąpieli i odprężające działanie światła.


Ścieżka wrażeń

Ścieżka wrażeń, jest to połączenie strumieni wody ciepłej i zimnej z efektami świetlnymi oraz masażem stóp przez naturalne kamienie – otoczaki.

Podczas sensu strumienie wody ujędrniają ciało, pobudzają krążenia i odprężają. Dodatkowo kolorowe światła w ciepłej tonacji sprzyjają relaksowi, pogłębiają spokój i mają kojący wpływ na układ nerwowy.


Ścieżka Kneipp’a

Ścieżka Kneipp’a, składa się z naprzemiennie ułożonych wiader z ciepłą i zimną wodą. Podczas spaceru stopy są raz rozgrzewane w wodzie o temperaturze ok. 40°C przez około dwie minuty, a później schładzane w wodzie o temperaturze ok. 16°C przez 10-15 sekund.

Terapia ma bardzo dobrze wpływa na krążenie krwi i jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na żylaki we wczesnym stadium a także na bóle głowy i migreny.

Poznaj nasze aktualne Menu SPA i zarezerwuj zabiegi