Zalety Sylwestra bez balu

Dla niektórych noc sylwestrowa to czas na wyjątkową zabawę, na którą składa się mnóstwo tańca, alkoholu i szaleństwa. Tyle że to najczęściej wiąże się ze straconym pierwszym dniem stycznia. Sylwester bez balu daje pewność, że pierwszy dzień nowego roku będzie można poświęcić na spokojny odpoczynek, a początek stycznia nie będzie się wiązał ze wspomnieniami bólu głowy. Biorąc pod uwagę, że dzień po nocy sylwestrowej jest wolny od pracy, możemy go wykorzystać na rozwój swoich pasji czy zainteresowań.

Pomysły na Sylwestra bez balu

Jeśli w Sylwestra zrezygnujemy z udziału w balu lub hucznej imprezie, nie musi to oznaczać, że czeka nas nudny wieczór albo trzeba będzie wcześnie położyć się spać.

Sylwester w hotelu

Coraz większą popularnością cieszy się sylwestrowy wyjazd do hotelu. Niektórzy biorą udział w organizowanych tam przyjęciach, ale można zdecydować się również na zdecydowanie spokojniejszy wypoczynek. Wielu mieszkańców województwa łódzkiego w ostatnich dniach roku wpisuje w wyszukiwarkę hasła “Sylwester w hotelu Łódź” czy “hotel spa Łódź”. Specjalną ofertę na przełom grudnia i stycznia przygotował Hotel Podklasztorze w Sulejowie. Przy zarezerwowaniu pokoju na co najmniej trzy noce w okresie między 28 grudnia a 2 stycznia na gości czekają promocyjne ceny.

Dlaczego warto wybrać tę ofertę? To szansa, by spędzić Sylwester z dziećmi w hotelu. W budynkach wchodzących w skład średniowiecznego opactwa cystersów na gości czekają ciekawe rozrywki, z których można skorzystać cała rodzina. Jeśli pogoda pozwoli, można wybrać się na kulig. Dla tych, którzy nie lubią zimna, hotel przygotował gry planszowe i logiczne, wieczór z muzyką na żywo i seanse bajkowe przy gorącej czekoladzie.

Maraton filmowy

Zamiast 31 grudnia szykować suknię albo frak przed wyjściem do restauracji lub sali balowej, można założyć niezobowiązujący strój i wybrać się do kina. Wiele z nich w czasie nocy kończącej stary rok i rozpoczynającej nowy organizuje maratony filmowe. Dzięki temu można poznać najnowsze kinowe produkcje lub przypomnieć sobie ulubione filmy i za jednym zamachem obejrzeć na przykład trylogię “Władcy Pierścieni”, najlepsze filmy kina akcji czy zestaw horrorów.

Wieczór z rodziną i fajerwerkami

Sylwestrowy wieczór można również potraktować jako okazję do spotkania z rodziną. W domu wciąż jeszcze stoi choinka i unosi się świąteczny klimat, to więc dobry czas, by poświęcić nieco uwagi najbliższym. To dobry moment, by podsumować mijający rok, wspólnie spędzony czas umili też oczekiwanie na początek nowego roku. A przed północą można wybrać się na pokaz fajerwerków, których nie brakuje we wszystkich polskich miastach, lub samemu odpalić sztuczne ognie.