Sulejów spacerem, czyli najpiękniejsze piesze szlaki turystyczne

Wyszukując w internecie frazę “hotel nad jeziorem łódzkie”, czy “zalew sulejowski hotel” znajdziemy wśród ofert wyjątkowy Hotel Podklasztorze. Miejsce to wchodzi w skład XII-wiecznego Opactwa Cystersów i nazywane jest perłą architektury romańskiej. Jednak nie tylko sam wygląd oraz wnętrza hotelu zachwycają. W niedalekiej odległości od budynku, znajdziemy malowniczą plażę oraz molo, gdzie warto udać się na dłuższą i relaksującą przechadzkę, np. o zachodzie czy wschodzie słońca.

Jeśli marzy nam się bardziej wymagający, całodzienny spacer, warto wybrać się na wycieczkę szlakiem rzeki Pilicy, nazywanym również szlakiem niebieskim. Na terenie powiatu tomaszowskiego szlak ten ma długość 17 km i mianowany został jednym z najpiękniejszych szlaków krajobrazowych w centralnej Polsce. Drugim szlakiem, na który warto się wybrać jest szlak zielony, o długości 57 km, którego większość długości mieści się na terenie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Rozpoczyna się w Tomaszowie Mazowieckim, a kończy w Luboczy.

Sulejów rowerem, czyli najbardziej malownicze szlaki rowerowe

Jeśli zdecydujemy się na pobyt w Hotelu Podklasztorze, będziemy mieli możliwość wypożyczenia rowerów. Warto więc skorzystać z okazji i okolicę zwiedzać na dwóch kółkach. Jedną z popularniejszych w ostatnim czasie tras rowerowych jest nowo otwarta ścieżka rowerowa im. Zygmunta Goliata. Prowadzi ona wokół Zbiornika Sulejowskiego i obejmuje 69 km lub 71 km, jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie rezerwatu Gaik. Kolejnym wartym przejechania szlakiem, jest niebieski szlak rowerowy im. Juliana Tuwima. Swój początek ma w Tomaszowie Mazowiecki, a po przebyciu 22 km, kończy się w Zakościelu.

Oprócz powyższych szlaków rowerowych, możemy zwiedzać okolicę oznakowanymi ścieżkami rowerowymi, np. ciągiem pieszo-rowerowym Tomaszów-Spała o długości ponad 12 km, zaczynającym się w Rezerwacie “Niebieskie Źródła”. W sąsiedztwie znajdziemy pierwsze w Polsce muzeum na świeżym powietrzu, czyli Skansen Rzeki Pilicy.