Lokalizacja

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, wybierając hotel na urlop z rodziną, jest lokalizacja. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, chcesz aby droga upłynęła Ci szybko i przyjemnie. Warto zatem znaleźć miejsce zlokalizowane w niedalekiej odległości od miejscowości, w której mieszkasz. Jeśli jesteś mieszkańcem centralnej Polski, z pewnością będziesz szukać położonego w malowniczej okolicy hotelu pod Łodzią lub pod Warszawą.

Dobrze też, jeśli hotel znajduje się w miejscu cichym i oddalonym od miejskiego zgiełku. Malownicza, zielona okolica daje szansę na prawdziwy wypoczynek, organizowanie z dziećmi ciekawych wycieczek pieszych i rowerowych. Idealnie, kiedy w pobliżu hotelu znajdują się obiekty o wartości historycznej i kulturalnej. To dobra okazja, aby z dziećmi w przerwie pomiędzy zabiegami w SPA, kąpielami w basenie lub jacuzzi wybrać się na zwiedzanie, przenosząc się w czasie.

Atrakcje dla dzieci

Dzieci nie lubią nudy. Hotel przyjazny dzieciom z pewnością zaoferuje najmłodszym wiele atrakcyjnych aktywności. Znajdziesz w nim zróżnicowany pod względem trudności kolorowy plac zabaw i kącik malucha, w których wykwalifikowany animator zachęci dzieci do wesołej zabawy. Wśród dedykowanych dzieciom atrakcji nie może zabraknąć takich rzeczy jak: boisko do gry w piłkę, wypożyczalnia rowerów, spływy kajakowe czy jazda konna.

Oprócz sportowych aktywności w hotelu przyjaznym rodzinie znajdziesz także ofertę ciekawych warsztatów rzemieślniczych. Dzięki nim dzieci i rodzice mogą samodzielnie wykonać plastyczne, stolarskie lub ceramiczne dzieła, które będą dla nich najcenniejszą pamiątką z wakacji.

SPA i basen

W hotelu przyjaznym dzieciom nie może zabraknąć zabiegów SPA skierowanych specjalnie dla najmłodszych. Tu nie chodzi tylko o upiększanie, ale przede wszystkim o możliwość zachwytu owocowymi i słodkimi zapachami i odkryciem, jak klimatyczna muzyka koi zmysły, a masaż pomaga zapomnieć nawet o codziennych troskach. Kolejną atrakcją, na którą z niecierpliwością czekają dzieci, jest basen, jacuzzi i sauna.

Menu dla dzieci

Dzieci potrafią być bardzo wymagające pod względem smaków. Przed zrobieniem rezerwacji warto zapytać, czy w menu znajduje się specjalna oferta dla dzieci. Dania, które smakują dorosłym, nie zawsze znajdują uznanie wśród dzieci. Dobrze, jeśli w hotelowej restauracji znajdują się też meble przystosowane do najmłodszych takie, jak krzesełko do karmienia, kolorowe naczynia i sztućce.