Zaledwie 120 kilometrów od Warszawy w mieście Sulejowie znajdującym się w województwie łódzkim, znajduje się Hotel Podklasztorze. Obiekt ten jest położony w Dolinie Rzeki Pilicy, z dala od miasta, w otoczeniu natury. Lokalizacja ta zapewnia ciszę i spokój oraz stwarza wiele możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu. O wyjątkowości hotelu stanowi nie tylko jego położenie, ale i sam charakter obiektu. Hotel zlokalizowany jest w XII-wiecznym Opactwie Cystersów i uznany został jako pierwszy hotel w Polsce za Pomnik Historii. Tutaj każdy pokój jest inny i opowiada swoje nietuzinkowe dzieje. Co powiecie zatem na pobyt w miejscu, gdzie Władysław Jagiełło odpoczywał w drodze na Grunwald, a Cystersi modlą się i pracują do dzisiaj?

Restauracja Miód i Wino – gościnność i tradycja

Na miejscu Goście znajdą Restaurację Miód i Wino. Wnętrze restauracji idealnie wpisuje się w klimat całego obiektu. Szef Kuchni sam codziennie wypieka pieczywo do restauracji oparte na cysterskich recepturach i dogląda ogródka, w którym uprawia zioła i kwiaty, których używa do swoich dań. Karta menu oparta jest na daniach regionalnych inspirowanych kuchnią klasztorną, a zatem bazuje ona na rybach z okolicznych wód oraz zwierzynie leśnej. Restauracja posiada również szeroką gamę wyrobów własnych między innymi konfitury, wędzone wędliny, sery i ryby. W miejscu Restauracji Miód i Wino w czasach świetności Opactwa Cystersów znajdowała się niegdyś gorzelnia, w której Mnisi produkowali najlepsze alkohole. Historia tego miejsca stała się inspiracją do wskrzeszenia produkcji własnego trunku i po 105 latach, w starych murach zakonu Cysterskiego zapach warzonego piwa unosi się ponownie, a smak złocistego trunku cieszy kubki smakowe Gości. Jest to jedyny browar restauracyjny w okolicy. Na najmłodszych Gości restauracji czeka dziecięca karta menu przygotowana przez naszego Szefa Kuchni, a także kącik dla dzieci.

Siłownia, sala fitness i sala gier w hotelu: dla Gości ceniących aktywny wypoczynek

Na urlop idealny składają się różne czynniki. Dla jednych będzie to błogie lenistwo, dla drugich aktywne spędzanie wolnego czasu. Jedni skupią się w tym czasie na sobie i zregenerowaniu sił, drudzy spożytkują czas ten na zacieśnianie relacji rodzinnych. Hotel Podklasztorze roztacza przed Gośćmi ogrom możliwości. Dla tych, którzy lubią aktywność fizyczną lub chcieliby popracować nad sylwetką oddaje do użytku nowoczesną siłownię. Odnajdą się w niej zarówno miłośnicy biegania, jak i ćwiczeń siłowych. Urządzenia, w jakie zaopatrzona jest siłownia to m.in. bieżnia, atlas, wioślarz, rower eliptyczny i rower spinningowy oraz orbitrek. Hotel wyposażony jest również w salę gier. Ta przestrzeń kreatywnej rozrywki dedykowana jest osobom w różnym wieku. Do dyspozycji Gości pozostaje m.in. cymbergaj, stół bilardowy, dart oraz micro bowling, a także tenis stołowy. Miłośnikom sportu na świeżym powietrzu poleca się boisko do gry w badmintona i siatkówkę.

Hotel Przyjazny Rodzinie! Hotel z atrakcjami dla dzieci

Szukacie miejsca przyjaznego dzieciom? To właśnie je znaleźliście. „Dziecko = VIP w Hotelu” to motto, które przyświeca Hotelowi Podklasztorze. Na najmłodszych Gości czekają atrakcje w postaci małpiego gaju z basenem z piłkami, ścianki wspinaczkowej, podłogi interaktywnej, domków i kuchni dla dzieci i wielu innych zabawek. Obiekt wyposażony jest również w strefę gier planszowych. Na dziedzińcu hotelowym znajduje się plac zabaw, który zawiera m.in. trampolinę, zjeżdżalnię, huśtawki oraz piaskownicę. Na specjalne życzenie rodziców wykwalifikowana opiekunka zadba o wolny czas dzieci. Takie zaplecze sprawia, że Hotel Podklasztorze stanowi idealne miejsce do wykorzystania bonu turystycznego 500+. Ten hotel z atrakcjami dla dzieci z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy. Dodatkowo w hotelu organizowane są cykliczne wydarzenia takie jak np. „Podróże w czasie”, które przybliżają Gościom życie w czasach średniowiecza, a także wydarzenia sportowe organizowane we współpracy z lokalnymi władzami. To sprawia, że wśród Gości obiektu słychać głosy, iż jest to najlepszy hotel w Polsce.

Hotel z basenem i najlepszym Spa w Polsce – to przepis na udany urlop

Hotel Podklasztorze to nie jest zwykły hotel z basenem. Spójrzcie, co składa się na jego wyjątkowość. Do dyspozycji Gości pozostają: basen wyposażony w leżanki z masażem perełkowym, siedziska z masażem powietrznym, a także dysze masujące oraz jacuzzi. W strefie Wellness znajdują się Łaźnie Klasztorne: sauna sucha miodowo – ziołowa oraz sauna parowa z funkcją rassoul, ścieżka Kneipp’a, natryski wrażeń, a także misa lodowa, kadź schładzalnicza oraz wiadro bosmana. Dla osób szczególnie ceniących sobie relaks polecają się seanse w grocie solnej i tężni solankowej oraz relaks na wygodnych i podgrzewanych leżankach w strefie basenowej. Osobom szukającym wyciszenia poleca się basen floatingowy. Na najmłodszych Gości czekają tutaj brodzik z mini zjeżdżalnią, parasolem oraz liczne akcesoria basenowe. Godne polecenia są autorskie rytuały dostępne w Monasterium SPA&Wellness, zbudowane na bazie naturalnych surowców roślinnych, które były uprawiane przez zakonników. Do dzisiaj lawendowe pola, białe lilie oraz tytoń stanowią elementy krajobrazu Sulejowa i to one były inspiracją w tworzeniu wyjątkowych receptur pierwszego Klasztornego SPA w Polsce. W ofercie SPA znajdziecie również zabiegi dedykowane dzieciom.

Okolica hotelu – lasy, rzeka i zalew

Bliskie otoczenie Jeziora Sulejowskiego sprawia, że okolica Hotelu Podklasztorze sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Dużą popularnością wśród Gości hotelowych cieszą się latem Nordic walking oraz wycieczki rowerowe. Hotel oferuje możliwość zorganizowania rejsu statkiem i żaglówką po jeziorze, a także spływu kajakowego rzeką Pilicą. W niedalekiej odległości od hotelu Goście znajdą stadninę koni. Obiekt przygotowany jest również na zimowe, rodzinne szaleństwa. Piękne krajobrazy i lasy Puszczy Pilickiej sprzyjają jeździe na sankach. Te dostępne są w okresie zimowym bezpłatnie w recepcji hotelu.

W trakcie planowania urlopu rozpatrzcie koniecznie możliwości, które stwarza ten unikatowy hotel w zlokalizowany w centralnej Polsce. Stawiacie na zdrowy egoizm i chcecie poświęcić czas tylko sobie? Zadba o to Monasterium SPA&Wellness. A może chcecie uciec od zgiełku miasta i zaznać ciszy i spokoju? Znajdziecie je w Sulejowie. Chcecie poświęcić czas rodzinie, wychodząc naprzeciw erze smartfonów i tabletów? Zrealizujcie bon turystyczny w hotelu z basenem. Wasze pociechy z pewnością długo nie zapomną wizyty w Best Western Plus Hotel Podklasztorze oraz mocy zastanych w nim atrakcji.