Łódź i okolice – najpopularniejsze miejsca do wędkowania

Województwo łódzkie to nizinny obszar położony w centralnej Polsce. Największe rzeki przepływające przez te tereny to Warta i Pilica, wędkarze powinni jednak zwrócić uwagę również na zbiorniki retencyjne zbudowane na łódzkich rzekach. Oprócz wód administrowanych przez Polski Związek Wędkarski, w pobliżu Łodzi znajdują się także zbiorniki komercyjne, na których można łowić po uiszczeniu opłaty.

Zalew Sulejowski

To jeden z największych akwenów w okolicy, zasilany wodami Pilicy i Luciąży. Powstał z myślą o zaopatrzeniu Łodzi w wodę. Dziś 27 kilometrów kwadratowych tego sztucznego jeziora jest miejscem przyciągającym tłumy wędkarzy – nic więc dziwnego, że powstają kolejne hotele nad Zalewem Sulejowskim. W jego wodach można znaleźć wiele gatunków ryb, sztandarowym okazem są jednak sandacze. Inne charakterystyczne ryby tego jeziora to karp, leszcz, okoń, szczupak i płoć.

Zalew Cieszanowicki

Pod koniec lat 90. została ukończona budowa Zalewu Cieszanowickiego na Luciąży w powiecie piotrkowskim. Pełni funkcje retencyjne, pomagał też nawadniać okoliczne łąki. Zbiornik liczący 217 hektarów kryje w sobie także sporo atrakcyjnych ryb. Najliczniejsze są płocie i karasie. Jeśli szczęście dopisze, w tych wodach można znaleźć również szczupaki.

Łódź

Ryby można łowić także w stolicy województwa, czyli w Łodzi. Na terenie miasta znajduje się kilka stawów, wśród których warto wrócić uwagę na łowisko na Arturówku czy Stawach Jana. Najciekawszym zbiornikiem jest jednak staw przy ulicy Przędzalnianej, o kilku metrach głębokości. Jest regularnie zarybiany, można tam spotkać płocie i karasie, a w wodach pojawiał się także sum. Wędkarze szukają tam też szczupaków.

Wędkarstwo w okolicach Łodzi – gdzie się zatrzymać?

Przy okazji wypadów na ryby warto zlokalizować pensjonat lub hotel nad jeziorem. Łódzkie okolice oferują sporo atrakcji, które wędkarze mogą połączyć ze swoją główną pasją. Najwięcej miłośników łowienia udaje się nad Zalew Sulejowski – hotel w okolicy, w którym warto się zatrzymać, to położony w Sulejowie Hotel Podklasztorze. To niezwykłe miejsce, które pozwoli wypocząć po godzinach spędzonych nad wodą, przy okazji oferując wyjątkowy klimat placówki funkcjonującej przy XII-wiecznym opactwie cystersów. Hotel może okazać się też świetnym rozwiązaniem dla par – partnerki wędkarzy mogą w spokoju wypoczywać w komfortowych warunkach, podczas gdy miłośnicy wędkowania będą łowić zaledwie kilka kilometrów dalej.