Przenieś się z nami do czasów średniowiecznych i na własne oczy zobacz jak wielcy rycerze walczą o rękę damy swego serca. W magicznej scenerii, spróbuj strzelania z łuku do słomianej tarczy oraz posłuchaj historii jak nie z tego świata. Zabierzemy Cię w magiczny czas, którego nigdy nie zapomnisz. Proponujemy połączenie pikniku średniowiecznego z biesiadą cysterską.

Czas trwania od 120 min.

Cystersi już w średniowieczu stali się prekursorami wyjątkowej sztuki: destylacji wódek i ekstraktów ziołowych. Pracowici zakonnicy oddali ten tajemniczy, alchemiczny proces służbie zdrowiu… i dobrego samopoczucia. Warsztaty obejmują: prezentację alchemicznej aparatury, opowieść o historii alkoholi, dwie samodzielne destylacje za pomocą średniowiecznego alchemika a także degustację wysokiej klasy alkoholi. Na zakończenie własne destylaty uczestnicy wezmą do domu w pamiątkowych butelkach.

Czas trwania ok. 120 minut

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez prawdziwych znawców trunku, który jest istotnym elementem naszej kultury. Jej różnorodność, sposób produkcji i spożycia stanowi pewne dziedzictwo kulturowe. Zaprezentujemy Państwu tradycyjne sposoby picia wódki w połączeniu z wypiekanym przez nas, wg dawnych receptur chlebem cysterskim.

Czas trwania ok. 120 minut

image
image
image
image

Witamy w Browarze Podklasztorze, w którym przeszłość zatoczyła krąg, a browar cysterski właśnie przechodzi odrodzenie. Po 105 latach, w starych murach zakonu Cysterskiego zapach warzonego piwa unosi się ponownie, a smak złocistego trunku na nowo gości na naszych stołach.

Warsztaty poprowadzi wielokrotnie nagradzany piwowar Krzysztof Juszczak. Będziecie Państwo mieć okazję również spróbować jego wyrobów z Browaru Podklasztorze.

Czas trwania ok. 90 minut

Miodopicie 3 rodzajów miodu pitnego (półtorak, dwójniak, trójniak) w XII wiecznym Opactwie Cystersów odbywa się zgodnie ze staropolską tradycją i przywołuje fantastyczne doznania. Unoszący się zapach miodów przenosi uczestników w dawne czasy, podczas których będą mogli raczyć się miodami pitnymi podanymi w tradycyjnych glinianych naczyniach. Magiczny czas miejsca, wraz ze smakiem trunków podziała na wszystkie Państwa zmysły.

Czas trwania ok. 60 minut

Uczestnicy warsztatów wzbogacą swoją wiedzę o winach, mile spędzą czas kosztując wyjątkowych białych i czerwonych win z całego świata. Idealny pomysł na spotkanie integracyjne dla zespołu z elementami zabawy, dawką edukacji i degustacji. Warsztaty prowadzi nasz sommelier - członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich Przemysław Tumiłowicz.

Grupa maks. 30 osób

To niesamowita degustacja trunków oraz przekąsek polecanych przeciw zarazie a także możliwość tworzenie własnych mieszanek zapachowych do okadzania wnętrz. To również opowieść o dawnych zarazach i postawach wobec choroby, prezentacja wybranych metod leczenia oraz profilaktyki (według zaleceń staropolskich lekarzy) wszystko w historycznej aranżacja przestrzeni wydarzenia.

Czas trwania ok. 120 minut

Podczas wizyty w Hotelu Podklasztorze, nie mogą Państwo przepuścić okazji do poznania historii tego fascynującego, pełnego tajemnic miejsca. Zapraszamy na ciekawy spacer z przewodnikiem, który zabierze Państwa w świat królów i zakonników.

Czas trwania ok. 90 minut

Nawiązując do historii miejsca i jego ciekawostek, uczestnicy zagrają w grę podczas której będą wykonywali najróżniejsze zadania. Proponowana gra łączy historię z technologią… Po drodze uczestnicy będą odpowiadać na najróżniejsze pytania, grać w gry zręcznościowe typu puzzle, jednoręki bandyta, itd. Przy okazji spaceru wzdłuż przepięknego terenu obiektu czekać będzie na uczestników wiele wyzwań związanych z Hotelem Podklasztorze.

Czas trwania ok. 3 godzin

Przedstawiamy Państwu grę terenową śladami historii, legendę o Białej Damie. Miejscem niezwykle urokliwym i nie pozbawionym aury tajemnicy jest także XVI wieczna wieża muzyczna. To właśnie w tej części Hotelu Podklasztorze widywana jest tajemnicza postać zwana Białą Damą, którą niejeden Gość spotkał spacerując po hotelowym korytarzu

Czas trwania ok. 2 -3 godzin.

Noclegi w pustelni w Hotelu pod Warszawą

Loty widokowe nad Piotrkowem albo Opactwem Cystersów

Atrakcja dla osób, które kochają adrenalinę, marzą o wzbiciu się w przestworza i chcą doświadczyć przepięknych widoków. Oferta dotyczy lotów zapoznawczych samolotem i lotów zapoznawczych szybowcem Puchacz.

Dostępne różne opcje przelotów. Czas i maksymalna grupa zależy od wybranej opcji.

Marzenie o lataniu stało się realne. Doskonała zabawa i niezapomniane przeżycia zapewni lot w tunelu aerodynamicznym. Aerotunel daje poczucie niezależności i pozwala odkrywać nowe, zupełnie z niczym nieporównywalne pokłady emocji. Loty odbywają się w obecności i asyście instruktora, który wcześniej przybliża technikę podczas szkolenia i w komfortowej atmosferze prowadzi przez kolejne etapy przygody w powietrzu.

Zachęcamy Gości, którzy spragnieni są mocnych wrażeń do skorzystania z oferty piotrkow-skiego klubu. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Jedyne w Polsce skoki z desantowca SC7 Skyvan.

image
image
image
image
image