Kwarantanna a nasze samopoczucie

Czas kwarantanny niewątpliwie miał ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Szczególny wydźwięk z pewnością mogły zauważyć osoby mieszkające w blokach… To trudny moment, który mógł wpłynąć nie tylko na kondycję psychiczną, ale i na wydajność w codziennym życiu. Rodziny często są zmuszone przeorganizować całkowicie swój dotychczasowy plan dnia i pogodzić pracę w domu z wychowywaniem dzieci, a także zajęciami szkolnymi odbywającymi się online. Powszechny strach i niepewność jutra, to uczucia, które towarzyszą nam obecnie na co dzień.

Co zrobić jak już skończy się kwarantanna?

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na ten dzień, kiedy będziemy mogli wyjść z domu i zacząć normalnie żyć. Chcemy cieszyć się codziennością, której być może wcześniej nie dostrzegaliśmy: wiosennymi promieniami słońca, spacerami w lesie czy możliwością uprawiania ulubionego sportu na świeżym powietrzu.

Psycholodzy radzą, aby po kwarantannie wybrać się na krótkie wakacje odstresowujące. Niektórzy mogą zaprzeczyć i stwierdzić, że przecież okres kwarantanny to czas wakacji i odpoczynku. Owszem – ale nie dla wszystkich, a zwłaszcza nie dla osób, które codziennie zmagają się z problemami utrzymania swojej firmy, zwolnieniami w pracy czy stresem związanym z możliwością zachorowania na koronawirusa.

Najlepiej wybrać się w miejsce z dala od zgiełku dużych miast. Można spróbować rodzinnej wyprawy pod namiot czy samotnego podróżowania po górach. Obcowanie z przyrodą, wyciszenie i odseparowanie się od telewizji i Internetu: tego z pewnością potrzebuje dziś każdy z nas. Dla bardziej wygodnych i wymagających, polecane są hotele usytuowane w małych miasteczkach, z dala od wielkiego miasta. Warto pomyśleć o krótkich wakacjach z dala od wielkiego miasta w hotelu dla rodzin z dziećmi zaledwie 1,5 godziny jazdy od Warszawy… Cisza, spokój, szum rzeki, poranny śpiew ptaków. Wybór jest ogromny. Być może dobrą opcją może być weekend w historycznym hotelu z duszą, a także udogodnieniami dla dzieci, Strefą SPA i basenem.