Szlak niebieski, czyli Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy

To bardzo długi szlak – liczący aż 122 km. Przemierzając go, możemy jednak cieszyć się zarówno pięknem natury, jak i architektury. Szlak rozpoczyna się w Piotrkowie Trybunalskim, przebiega między innymi przez Sulejów, Skotniki i Przedbórz. Przemierzając go, możemy cieszyć cię pięknem najdłuższego, lewego dopływu Wisły, jakim jest rzeka Pilica. Zobaczymy także Zalew Sulejowski, Diablą Górę, czyli najwyższe wzniesienie w powiecie opoczyńskim, a także okolice Przedborskiego Parku Krajobrazowego, znajdującego się na granicy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Oczywiście wybierając na piesze wycieczki chociażby fragmenty tego szlaku, będziemy mogli cieszyć się pięknem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Powyższy szlak zaliczono do najpiękniejszych znakowanych szlaków nizinnych.

Odwiedź idealny hotel na weekend z dzieckiem – blisko Zalewu Sulejowskiego, w pięknej okolicy! Best Western Plus Hotel Podklasztorze zaprasza! Hotel przyjazny rodzinie!

Propozycja dla miłośników rowerowych wypraw – Ścieżka rowerowa im. Zygmunta Goliata

Jest to ścieżka prowadząca wokół Zbiornika Sulejowskiego. Jednym z jej elementów jest Opactwo Cystersów w Sulejowie, którego częścią jest nasz zabytkowy hotel. Licząca 71 km ścieżka rozpoczyna się w Leonowie, a dokładnie w lesie, przy campingu „Kiełbikowa Strzecha”, natomiast kończy się w jednym z piękniejszych fragmentów okolicznego lasu, zwanym Uroczysko Lubiaszów. Ta wyjątkowa ścieżka rowerowa pozwala przede wszystkim na poznanie piękna okolicznej natury.

Zwiedzamy Piotrków Trybunalski

Jeżeli zależy nam na poznaniu historycznych miejsc, znajdujących się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i na jego przedmieściach, powinniśmy wybrać szlak żółty, liczący 15 km.

Szlak idealny, to Twój szlak!

Okolice naszego hotelu konferencyjnego Best Western Plus Hotel Podklsztorze są naprawdę wyjątkowe. Każdy zakątek Sulejowskiego Parku Krajobrazowego zachwyca pięknem natury i wyjątkowym spokojem. Warto zatem samemu zaplanować swoją idealną trasę wycieczki. Można wówczas uwzględnić najbardziej interesujące nas elementy, a także zdecydować się na okoliczne atrakcje. Przykładem takiego urozmaicenia wycieczki może być spływ kajakowy po Pilicy lub rejs po Zalewie Sulejowskim.