Weekend SPA z dziećmi – czy warto?

Wyjazd do SPA zwykle traktujemy jako odskocznię od codziennych zajęć czy też rodzaj wynagrodzenia sobie za trudy przeżyte w ostatnich tygodniach. Wyjazd do SPA z dziećmi można jednak potraktować jako prezent dla całej rodziny. W renomowanych hotelach i innych placówkach tego typu powinniśmy bowiem znaleźć również zabiegi dedykowane najmłodszym. Nie musimy więc martwić się tym, że z powodu konieczności opieki nad dziećmi nie znajdziemy wystarczająco dużo czasu, by skorzystać z pełni oferty ośrodka. W obiektach, które dysponują salonem SPA, bardzo często można również skorzystać z usług animatora, który zorganizuje ciekawe zajęcia dla naszych pociech.

Hotel SPA Łódź – odwiedź Podklasztorze

Ciekawą ofertę dla dzieci znajdziemy w hotelu Podklasztorze zlokalizowanym w Sulejowie w województwie łódzkim. Obiekt posiada odnowioną strefę CisterianSPA, która oferuje między innymi zabiegi na bazie tradycyjnych, lokalnych produktów.

Wśród zabiegów dedykowanych dzieciom znajdziemy tak zwane “Czekoladowe delicje”, czyli relaksacyjny masaż pleców na bazie czekolady. Oprócz relaksu atrakcją będą w tym przypadku także pyszne ciasteczka czekoladowe, którymi najmłodsi zostaną poczęstowani po zabiegu. Do tradycyjnych rytuałów odnosi się z kolei “Masaż małego rycerza”, który jest wykonywany z wykorzystaniem olejku z lawendy.

Wizyta w Podklasztorzu może też wiązać się z wyjątkowymi atrakcjami dla dziewczynek. Dzięki wizycie w tutejszym SPA mogą poczuć się jak dorosłe damy. W ofercie hotelu znajdują się bowiem zabiegi pielęgnujące paznokcie, co dla najmłodszych może być szczególną oznaką dorosłości – dziewczynkom spodoba się zabieg zwany “Kolorowymi pazurkami małej księżniczki”. Ekspertki z Sulejowa na życzenie przeprowadzą również dziecięcy manicure oraz zadbają o stopy.

Relaks w murach zabytkowego opactwa

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Podklasztorze? Sulejowski hotel zachwyca nie tylko wysokiej jakości strefą SPA, ale także malowniczym położeniem. Jest bowiem zlokalizowany w murach zabytkowego, XII-wiecznego opactwa cystersów. Pokoje hotelowe stylizowane na cele zajmowane przez średniowiecznych mnichów sprawią, że w pełni poczujemy tam klimat zabytkowego klasztoru.

Pobyt w sulejowskim obiekcie można również połączyć z ciekawą wycieczką. W okolicy znajduje się bowiem malowniczy Zalew Sulejowski, czyli zbiornik wodny, który oferuje atrakcje związane ze sportami wodnymi oraz duże pole do popisu dla wędkarzy. Świetnym miejscem na edukacyjną wyprawę z całą rodziną będą też Niebieskie Źródła, czyli rezerwat w pobliskim Tomaszowie Mazowieckim. Główną atrakcją tego terenu są źródła krasowe barwiące wodę na błękitny kolor i możliwość obserwacji licznych gatunków ptaków.