Podklasztorze – hotel z basenem, okolice Warszawy

Wiele osób planuje majówkę jako czas wypoczynku i niczym niezmąconego relaksu. Nasze codzienne życie często pędzi w nieubłaganym tempie, w związku z czym wolne dni chcemy przeznaczyć na wyciszenie się w błogim nastroju. Ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą to osiągnąć, a jednocześnie nie zamierzają tracić czasu na dalekie podróże, będzie Podklasztorze.

To hotel pod Łodzią położony w Sulejowie, gdzie można sprawnie dojechać z centralnej Polski i Mazowsza. Obiekt jest zlokalizowany w malowniczej okolicy Zalewu Sulejowskiego, dzięki czemu jego goście mają zapewniony relaks na łonie natury. Podklasztorze oferuje pokoje urządzone w murach średniowiecznego klasztoru cystersów, które wyróżniają się ciekawą stylistyką i wysokim komfortem.

Pełen wypoczynek w czasie majówki zapewni również oferta SPA placówki w Sulejowie. Na gości czekają tam różnego rodzaju baseny czy sauna. Na miejscu można skorzystać również z zabiegów pielęgnacyjnych, między innymi z wykorzystaniem lokalnych, tradycyjnych produktów, takich jak miód czy tytoń.

Wycieczki pod Warszawę

Niektórzy preferują jednak nieco bardziej aktywny wypoczynek niż hotel z basenem i relaks w saunie. Jeśli na początku maja dopisze słoneczna pogoda, w okolicach Warszawy można zwiedzić kilka ciekawych miejsc, które również będą dobrą odskocznią od zabieganej codzienności.

Jeszcze w administracyjnych granicach stolicy znajduje się ogród botaniczny w Powsinie. To obszar o powierzchni około 40 hektarów w południowej części dzielnicy Ursynów. Na tym terenie można oglądać kolekcje polskich, a także egzotycznych roślin – w tym również tych niezwykle rzadkich i objętych ochroną. Na spacer po ogrodzie najlepiej zarezerwować co najmniej kilka godzin.

Około 20 kilometrów od stolicy można natomiast wybrać się na zwiedzanie niezwykłego parku. Jest on położony w Otwocku, a jego centralną część stanowi liczący ponad 300 lat pałac. W parku znajduje się również miłe dla oka jezioro, a w okolicy można obejrzeć jeszcze wyjątkowo malownicze ujście rzeki Świder do Wisły.

Świetnym miejscem na spacer na łonie natury będzie także Puszcza Kampinoska. To jeden z największych lesistych obszarów znajdujących się w centralnej Polsce, położony w bezpośredniej okolicy Warszawy. Puszczę można przemierzać wzdłuż jednego z wytyczonych w niej szlaków, znajdując po drodze pamiątki związane z partyzantami działającymi tam w czasie II wojny światowej, a także obejrzeć z bliska liczący kilkaset lat Dąb Profesora Kobendzy.