Relaks w basenie i SPA

Gdy za oknem śnieg i ujemne temperatury, wiele osób wraca myślami do letnich miesięcy, kąpieli w ciepłej wodzie i mocno świecącego słońca. Sposobem na przypomnienie sobie takiej atmosfery może być wizyta w strefie SPA. Czas spędzony w basenie, a do tego zabiegi pielęgnacyjne odświeżające naszą twarz i ciało – to rozwiązanie, które pozwoli zapomnieć o trzaskającym mrozie.

Gdzie znaleźć dobrze wyposażone miejsce na relaks w okolicach takich miast jak Łódź, Tomaszów Mazowiecki czy Piotrków Trybunalski? SPA w hotelu Podklasztorze powinno spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Placówka zlokalizowana w Sulejowie kusi nowoczesną strefą CisterianSPA, oferującą zarówno klasyczne zabiegi, jak i rytuały oparte na regionalnych produktach. Różany peeling, masaż lawendowymi stemplami, kieliszek czerwonego cysterskiego wina – to atrakcje, obok których mało kto potrafi przejść obojętnie. Wyjazd do SPA zimą będzie gwarancją niesamowitych wrażeń i znakomitego wypoczynku. Również parom powinien spodobać się ten hotel: zaręczyny czy romantyczny weekend w malowniczej scenerii Podklasztorza mogą być wspomnieniem na lata.

Ruch na zdrowie

Zimą niekoniecznie trzeba jednak kryć się w zacisznych i ciepłych pomieszczeniach. Warto się przełamać i postawić na trochę ruchu na świeżym powietrzu. Dla aktywnych osób zima wcale nie jest straszna! W Łodzi i wszystkich większych miastach regionu znajdziemy miejskie ślizgawki, na których można przypomnieć sobie tajniki jazdy na łyżwach. Nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań – wystarczy dobrać odpowiednie łyżwy, które niemal zawsze można wypożyczyć przy lodowisku. Niepozorna jazda po lodzie będzie wartościowa dla naszego organizmu, angażuje bowiem wszystkie partie ciała. By utrzymać równowagę na łyżwach, potrzebne jest napięcie niemal wszystkich grup mięśni.

W centralnej Polsce da się również pojeździć na nartach. Oczywiście nie ma tam tras liczących kilka kilometrów, które znajdziemy w polskich górach. Dla mniej wprawionych narciarzy albo tych, którzy chcą spokojnie wkraczać w sezon zjazdowy, wzniesienia w województwie łódzkim będą jednak odpowiednie. Na nartach można jeździć między innymi na górze Kamieńsk, położonej między Piotrkowem Trybunalskim a Radomskiem, czy też w Ski Parku Malinka w Zgierzu. W ostatnich latach nie każda zima obfituje jednak w śnieg i mróz, co znacznie ogranicza możliwości narciarskie w okolicach Łodzi.

Ciekawą alternatywą dla cierpliwych będzie też łowienie ryb pod lodem. Amatorów zimowego wędkowania można spotkać na wielu akwenach województwa łódzkiego, między innymi na Zalewie Sulejowskim.

Atrakcje ze świata kultury

Zima to także idealny czas, by wypróbować ofertę kulturalną Łodzi i okolic. Latem odciągają nas od tego różne wydarzenia organizowane na świeżym powietrzu, których zimą jest zdecydowanie mniej. Warto wybrać się do jednego z łódzkich teatrów – na przykład Teatru Wielkiego, który słynie z oper i baletów. Ciekawym pomysłem może być również wizyta w działającym od 90 lat łódzkim Muzeum Sztuki. Ciekawe eksponaty i zabytki kryją także mniejsze muzea, zlokalizowane w pobliskich miastach.