Hotel z historią – zalety

Branża hotelarska i zaplecze noclegowe w Polsce w ostatnich latach mocno się rozwinęły. W wielu miejscowościach działają dziś ośrodki spełniające najwyższe standardy, do dużych miast wkroczyły też czołowe zachodnie sieci hotelarskie. Dzięki nim można wypoczywać w luksusowych warunkach, oczywiście odpowiednio dużo za to płacąc. Takie rozwiązania mają sporo zalet, ale nie da się ukryć, że pokoje w tego typu miejscach niewiele się od siebie różnią. 

Odpowiedzią na nowoczesny blichtr i jednakowość może być zabytkowy hotel. Miejsca noclegowe urządzane w liczących kilkaset lat willach, pałacach czy zamkach zwykle nie odbiegają standardem od najbardziej luksusowych rozwiązań. Zabytkowe placówki przekonują jednak do siebie kolejne osoby przede wszystkim oryginalnością i ciekawymi atrakcjami. Pobyt w takim miejscu pozwoli przenieść się do minionych epok i na własnej skórze poczuć atmosferę średniowiecza czy renesansu, jednocześnie wypoczywając w komfortowych warunkach.

Jaki zabytkowy hotel wybrać?

W Polsce nie brakuje hoteli urządzonych w zabytkowych murach, w efektownie odrestaurowanych pałacach. Jedynym w swoim rodzaju przeżyciem może być jednak pobyt w miejscu, które powstało obok liczącego ponad 800 lat klasztoru cystersów. Umożliwia to położony niemal w samym centrum Polski, w Sulejowie, Hotel Podklasztorze.

Grube, średniowieczne mury, drzwi przypominające klasztorną furtę – już po przekroczeniu progu gość może poczuć realia epoki. Pokoje urządzono tak, by nieco przypominały cele mnichów, na ścianach wypisano sentencje po łacinie. Nie oznacza to jednak, że wypoczynek w tym miejscu przypomina ascetyczne życie zakonników sprzed wieków – w pokojach nie brakuje bowiem komfortowego wyposażenia i nowoczesnych rozwiązań. Zaletą Podklasztorza jest również jego położenie: to hotel nad jeziorem. Łódzkie województwo ma sporo atrakcji, a placówka położona nad Zalewem Sulejowskim może być świetną bazą wypadową do ich zwiedzania.

Zabytkowy hotel – idealne miejsce na konferencję

Miejsce wypełnione historycznym klimatem to dobry pomysł nie tylko dla indywidualnych turystów czy osób szukających komfortowego wypoczynku, ale także ciekawe rozwiązanie dla firm. Hotel Podklasztorze świetnie nadaje się na miejsce firmowych wyjazdów, które pozwolą lepiej zintegrować zespół.

To również propozycja dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie znaleźć odpowiednie sale konferencyjne. Łódź i Warszawa są niedaleko, więc do Hotelu Podklasztorze łatwo się dostać. Oprócz idealnie wyposażonego zaplecza konferencyjnego, zorganizowanie spotkania w takim miejscu z pewnością zapadnie w pamięć uczestnikom konferencji. Wyjątkowy klimat średniowiecznych murów z jednej strony pozwala na maksymalne skupienie na poruszanych zagadnieniach, z drugiej – na wyciszenie i odpoczynek. Hotel Podklasztorze oferuje też dodatkowe atrakcje: można tam na przykład zorganizować kolację stylizowaną na historyczną biesiadę.