1. Ustalenie celu wyjazdu

Aby inwestycja finansowa, jaką przecież jest każde tego typu wydarzenie, nie okazała się być chybiona, a także żeby nie był to zmarnowany czas naszych pracowników, warto już na początku ustalić cel takiego wyjazdu. Celem może być poprawa komunikacji i relacji między zatrudnionymi osobami, nagroda za osiągnięcie konkretnych wyników w danym okresie czasu, a także pobudzenie energii do działania i motywacji do pracy.

2. Wybór charakteru wydarzenia

Jeśli ustalimy jaki ma być cel spotkania integracyjnego możemy przejść do decyzji dotyczącej charakteru całego wydarzenia. Możemy wyjazd połączyć ze szkoleniem w danym temacie, zorganizować rodzinny piknik lub, jeśli wyjazd ma być nagrodą dla pracowników, wybrać hotel dla firm ze strefą SPA (najłatwiej wyszukać wpisując w wyszukiwarkę np. hotel SPA Polska centralna). Świetnym pomysłem jest także połączenie integracji ze zwiedzaniem danego miasta lub sportową aktywnością na łonie natury.

3. Zaplanowanie kosztów i atrakcji

Pierwszym krokiem powinno być wykonanie analizy budżetu oraz zaplanowanie ile pieniędzy firma jest w stanie zainwestować w tego typu wydarzenie. Wszystko zależy od destynacji wyjazdu, jego charakteru oraz różnorodności atrakcji. Ważne jest także zapewnienie ubezpieczenia dla pracowników, szczególnie jeśli mamy w planach aktywność fizyczną, np. uprawianie sportów lub spacer po górach.

4. Wybór hotelu

Wyjazd integracyjny nie musi od razu oznaczać wycieczki do innego miasta czy kraju. Może odbywać się nawet w tej samej miejscowości, w której mieści się siedziba firmy. Ważny jest sam fakt spotkania się poza murami, w których pracownicy spędzają przynajmniej osiem godzin każdego dnia. Ważny jest natomiast wybór odpowiedniego hotelu. Warto zwrócić uwagę czy miejsce to posiada w ofercie salę konferencyjną, a także dodatkowe atrakcje, jak np. kort tenisowy, strefa SPA, basen czy możliwość wypożyczenia rowerów. Aby znaleźć interesujący nas hotel wystarczy wyszukać w przeglądarce internetowej np. hotel z basenem okolice Warszawy czy hotel SPA Zalew Sulejowski.