Hotel przyjazny dzieciom – najważniejsze cechy

Wiele hoteli chwali się w swojej ofercie licznymi atrakcjami i udogodnieniami, ale ani słowem nie wspomina w niej o najmłodszych. Tymczasem rozwiązania dedykowane dorosłym nie zawsze będą odpowiednie dla najmłodszych. Hotel przyjazny dzieciom zapewni udany wypoczynek całej rodzinie, ale powinien wyróżniać się kilkoma cechami.

Czystość i udogodnienia

Jedną z podstawowych jest czystość hotelowych pomieszczeń. To oczywiście ważne w przypadku każdej placówki, ale rodzice małych dzieci zwracają na to szczególną uwagę. W końcu nie po to na co dzień walczą z zarazkami, by w czasie weekendu czy urlopu narazić dziecko na niepotrzebne ryzyko. Ważne są także różnego rodzaju udogodnienia skierowane do najmłodszych. Projektanci wnętrz i personel nie powinni zapominać, że maluchy mają nieco inne wymagania, a także możliwości poruszania się po hotelowych pomieszczeniach.

Rodzinne pokoje i zróżnicowane menu

Co z wyposażeniem pokoju? Wszyscy, którzy planują wyjazd z dzieckiem, powinni zwrócić uwagę na ośrodki z pokojami rodzinnymi. Łóżeczka turystyczne, krzesełko do karmienia czy nakładka na toaletę znacznie ułatwią bowiem zajmowanie się dzieckiem poza domem. Dla mam wszystkich niejadków istotne będzie również menu hotelowej kuchni. Dzieci bywają kapryśne, muszą mieć zatem możliwość wyboru dania, które trafi w ich podniebienie. Inaczej skończy się co najmniej na marudzeniu. Osobna kwestia to dzieci zmagające się z różnego rodzaju alergiami pokarmowymi, które nie mogą spożywać określonych potraw.

Hotel na weekend z dzieckiem – postaw na atrakcje

Żaden wyjazd z dziećmi się nie uda, jeśli najmłodsi będą się nudzić. Nawet rodzice planujący rodzinne wakacje nie chcą bez przerwy zabawiać swoich pociech. Dlatego hotel przyjazny dzieciom powinien oferować im sporo atrakcji. Niektóre zatrudniają specjalny personel skierowany do dzieci: animatorzy organizują im ciekawe zajęcia. Rozrywką dla najmłodszych mogą być również wszelakie pokazy i występy, w hotelach można znaleźć także przeznaczone dla dzieci sale i place zabaw czy boiska sportowe.

Zabawa w SPA – zadowolenie gwarantowane

Gwarancją dobrej zabawy będzie również strefa SPA. Dzieci traktują basen jako jedną z najciekawszych atrakcji i chętnie spędzają czas w wodzie. Dla rodziców zabiegi oferowane w strefach SPA będą z kolei znakomitą odskocznią od codziennych obowiązków i sposobem na pełen relaks.

Gdzie w centralnej Polsce znaleźć sprawdzony hotel ze strefą SPA? Piotrków Trybunalski, Łódź, Warszawa – z tych miejscowości można łatwo dojechać do Sulejowa, gdzie na gości czeka hotel Podklasztorze. W jego ofercie znajduje się nowoczesna strefa CisterianSPA, zapewniająca niezapomniany relaks w basenie, grocie solnej czy na stołach do masażu. Jego pokoje znajdują się w murach liczącego ponad 800 lat opactwa cystersów, co będzie stanowić dla dzieci dodatkową atrakcję. W Podklasztorzu najmłodsi będą mogli poczuć się jak w zamku wyjętym wprost ze średniowiecznych legend. Rodzice znajdą tam ofertę dedykowaną dzieciom, na które czeka m.in. kolorowa sala zabaw.