Hotel SPA – jak wybrać?

Decydując się na wizytę w SPA, warto znać przede wszystkim rodzaje tego typu gabinetów. Jak bowiem hotel hotelowi nierówny, tak i placówki specjalizujące się w odnowie biologicznej nie zawsze oferują usługi na oczekiwanym poziomie. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest wellness & SPA, gdzie oprócz zabiegów pielęgnacyjnych znajdziemy atrakcje, które mają poprawić nasze samopoczucie. Wśród nich są rozmaite łaźnie i baseny. Resort SPA to z kolei miejsce dla tych, którzy nie szukają ucieczki od otaczającego świata i wyciszenia, a raczej odpoczynku połączonego z aktywną rozrywką. Inna możliwość to skorzystanie z medical SPA, które pomoże poradzić sobie z problemami zdrowotnymi. Znajdziemy tam zabiegi rehabilitacyjne, a w zależności od wybranego ośrodka będziemy mogli również skorzystać na przykład z leczniczych właściwości lokalnych wód.

Najpopularniejsze zabiegi w SPA

W różnych rodzajach SPA możemy oczekiwać odmiennych zabiegów. Podstawą tych, które cieszą się największym zainteresowaniem, jest woda. Trudno wyobrazić sobie komfortowe SPA bez jacuzzi czy różnego rodzaju wanien, jak również mniejszych lub większych basenów. Ulubionym sposobem na wyciszenie się i odpoczynek wielu osób jest kąpiel w wannie z hydromasażem, w wodzie z dodatkiem olejków zapachowych. Taka usługa powinna znaleźć się w standardzie wyposażenia większości gabinetów, warto jednak upewnić się o tym jeszcze przed wyjazdem.

W lepszym odprężeniu i nabraniu nowych sił powinny pomóc również masaże. Wiele placówek SPA szczyci się oryginalnymi technikami swoich masażystów, często zaczerpniętymi z krajów Dalekiego Wschodu. Do masażów można wykorzystywać również różnego typu przedmioty, takie jak gorące kamienie czy czekolada. Zadbać o cerę pomoże z kolei mikrodermabrazja, czyli oczyszczanie skóry za pomocą ścierania jej zewnętrznej warstwy. To propozycja dla tych, którzy chcą zapomnieć o trądziku czy przebarwieniach.

SPA – okolice Łodzi i Polska centralna

Wyjazd do gabinetu odnowy biologicznej można też połączyć z ciekawą wycieczką, wybierając położony w malowniczym otoczeniu hotel SPA. Łódzkie okolice najlepiej zwiedzać, wybierając na bazę hotel Podklasztorze. Decydując się na pobyt w tym miejscu będzie można cieszyć się odpoczynkiem w SPA, wyjątkowym klimatem zabytkowego hotelu oraz zwiedzaniem miejscowości znajdujących się nad Zalewem Sulejowskim. Podklasztorze oferuje odnowioną strefę SPA & Wellness, w której będzie na nas czekać relaks na najwyższym poziomie.