Wielkanoc w hotelu – dlaczego warto?

Charakter świąt wielkanocnych jest nieco inny niż ten, który towarzyszy Bożemu Narodzeniu. Z religijnego punktu widzenia to właśnie dzień obchodzony na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa jest ważniejszy, ale nie da się ukryć, że Wielkanoc nie jest równie rodzinnym okresem, co świąteczne dni pod koniec grudnia. Wielu z nas nie wyobraża sobie spędzenia wigilii poza domem i świąt bez tradycyjnych domowych ciast, karpia pływającego w wannie czy lepienia pierogów. Klimat towarzyszący Wielkanocy jest nieco inny.

Dlatego to właśnie w tym okresie łatwiej sobie pozwolić na rozwiązanie, które część osób odrzuca w Boże Narodzenie, czyli wyjazd do hotelu. Tymczasem dzięki takiej decyzji można w pełni wykorzystać wolne dni i wypocząć, o co trudno w świątecznym rozgardiaszu. W końcu w domu zawsze znajdzie się coś do zrobienia. Z dala od takich trosk możemy skupić się na kontakcie z rodziną czy znajomymi, a także najzwyczajniej w świecie nieco rozerwać. Wiele hoteli oferuje bowiem szeroki pakiet atrakcji, które można połączyć z wypoczynkiem w komfortowych warunkach.

Wielkanoc w Hotelu Podklasztorze

Jedną z najciekawszych propozycji na święta wielkanocne jest wizyta w Podklasztorzu w Sulejowie. To hotel SPA blisko Warszawy i Łodzi, położony w centralnej Polsce, więc łatwo do niego dojechać z każdego miejsca w kraju. Pobyt w Podklasztorzu gwarantuje niezapomniane wrażenia, o które trudno w jakimkolwiek innym hotelu w kraju. Jego pokoje mieszczą się bowiem w murach XII-wiecznego opactwa cystersów – to szansa, by stanąć z historią twarzą w twarz. A przy okazji zobaczyć, jak tradycja łączy się z nowoczesnością.

Tę drugą zapewnia nie tylko wyposażenie, które goście zastaną w hotelowych pokojach, ale też nowoczesna strefa CistercianSPA. To oferta zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że świąteczny weekend w SPA na długo pozostanie w pamięci. Na gości czekają tam nie tylko masaże czy zabiegi upiększające twarz i ciało, ale również oryginalne rytuały pielęgnacyjne. Każdy na własnej skórze może się przekonać, jak świetnie wpłyną na nią tajemnicze “Piaski nad Pilicą” czy “Miodowa symfonia”.

Wielkanoc to dobry czas na wyjazd do hotelu Podklasztorze z jeszcze jednego powodu. Jest on bowiem świetną bazą wypadową do obserwowania wiosennej przyrody, która w okresie wielkanocnym nabiera barw i kształtów. Hotel jest położony nad Zalewem Sulejowskim, gdzie można spotkać mnóstwo ptaków i z bliska oglądać żywą, soczystą zieleń. Przez okolicę prowadzi sporo szlaków turystycznych i rowerowych. Taki odpoczynek na łonie natury w połączeniu z zabiegami SPA to gwarancja pełnego relaksu.