Wybierz hotel przyjazny rodzinie!

Tak, wybór hotelu ma bardzo duże znaczenie. Szczególnie możemy to dostrzec, gdy pogoda pokrzyżuje nam wycieczkowe plany. Czym więc jest hotel przyjazny rodzinie?

Naszym zdaniem takie miejsce powinno posiadać zagospodarowaną przestrzeń na bawialnię lub kącik zabaw dla dzieci. To podstawa, aby dziecko z łatwością zaadaptowało się w nowym miejscu. Niewątpliwą atrakcją dla małych urlopowiczów będzie plac zabaw i dostępność huśtawek. Chociaż basen jest miejscem relaksu również dla dorosłych, w czasie deszczowej pogody na pewno sprawi radość niejednemu maluchowi!

Warto jednak oczekiwać czegoś więcej. Hotele, które naprawdę dbają o atmosferę odpowiednią dla dzieci, przygotowują znacznie więcej ciekawych atrakcji. Na naszym przykładzie możemy wskazać tutaj np. klub malucha, w którym to dzieci mogą spędzić czas wraz z animatorem, warsztaty kulinarne z Szefem Kuchni, letnie kino bajkowe w malowniczym ogrodzie, wspólne lekcje historii odnoszące się do zabytków Sulejowa, w którym mieści się Hotel Podklasztorze czy szkółka pływacka, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem latem.

Co czeka na Ciebie w okolicy hotelu?

Dzieciaki są pełne energii! Siedzenie w hotelu na pewno maksymalnie jej nie spożytkuje! Podczas wyboru wakacyjnego lokum warto zatem uwzględnić otoczenie hotelu. Okoliczne zbiorniki wodne z możliwością pływania i żeglowania na pewno będą świetną atrakcją. Cenny czas to także ten spędzony podczas spacerów w pięknym otoczeniu natury czy na wycieczkach rowerowych. Sprawdź dokładnie, czy okolica, do której się wybierasz, daje Ci możliwość aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem, a przy tym przysporzy Wam wystarczająco pozytywnych, wakacyjnych wspomnień.

Miejsce dopasowane do potrzeb Twojego dziecka

Oczywiście istotnymi aspektami podczas wyboru będą także naturalne potrzeby Twojego dziecka. Uwzględnij tutaj:

  • czas podróży, który dobrze znosi Twoje dziecko,
  • nawyki żywieniowe, a dokładnie odpowiedz sobie na pytanie, czy hotel będzie w stanie wziąć je pod uwagę, podczas przygotowywania posiłków,
  • aspekty zdrowotne, czyli dostosuj miejsce podróży do potrzeb zdrowotnych Twojej pociechy. Tym sposobem morze będzie odpowiednie dla dzieci borykających się z alergią czy słabą odpornością, a spokojne, mniej zaludnione okolice jezior będą idealnym miejscem na rekonwalescencje po przebytej chorobie.