Od dawien dawna wiadomo, że ruch to zdrowie, ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało – poprawia również samopoczucie, zapewnia dobry nastrój i wzmacnia układ odpornościowy. Czynny relaks powoduje, że układ immunologiczny nie poddaje się tak łatwo i walczy z potencjalnymi wirusami! Dlatego też myślą przewodnią tego artykułu przyświeca hasło: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Na nadchodzące jesienne dni, proponujemy wiele ciekawych opcji czynnego relaksu, m.in. – pilates, stretching, jazdę na rowerze czy jogging.

Polecane, stretching czy pilates to najlepsze formy rozpoczęcia dnia. Stretching jest to forma rozciągania, ale to również ćwiczenia rozciągające, rozluźniające i niektóre pozycje jogi. Pilates natomiast to systemem ćwiczeń, które mają na celu rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich partii ciała.

Wielokrotnie, kiedy prowadzone były w strefie Monasterium SPA & Wellness, stretching czy pilates, słyszeliśmy od Gości, że zajęcia te są: „lepsze niż poranna kawa”. Dzięki rozciąganiu pozytywnie rozpoczynamy dzień i zyskujemy pozytywną energię na dalsze aktywności, takie jak np. jazda na rowerze czy jogging

Mimo jesienne aury, częstych opadów deszczu, w dobie wirusa aktywności takie jak jazda na rowerze czy jogging są szczególnie faworyzowane. A to wszystko dlatego, że jest to forma czynnego relaksu. Spacer przy energicznej muzyce w słuchawkach i pięknie natury, z dala od zgiełku dnia codziennego nie tylko podnosi poziom endorfin i chroni od potencjalnego zakażenia, sprawia również, że odpoczywamy i dotleniamy swój mózg.

Przypominamy, jednak że od 10 października wszyscy mieszkańcy Polski mają obowiązek chodzić w maseczkach, zakrywać nos i usta w miejscach publicznych. Jeżeli chodzi o pilates czy stretching nie ma najmniejszego problemu, ponieważ ćwiczenia te można i aktualnie należałoby wykonywać w zaciszu domowego ogniska. Jednakże w momencie, kiedy opuszcza się teren swojej posesji, trzeba pamiętać o maseczce, ponieważ w większości przypadków musimy ją założyć. W zdecydowanej większości przypadków należy nosić maseczkę, jednakże są wyjątki!

Zależy gdzie, chce się jeździć na rowerze czy biegać. Jeżeli przebywa się w miejscach, gdzie przebywają inni ludzie m.in. w mieście, to jak najbardziej należy założyć maseczkę i się w niej przemieszczać. Jeżeli natomiast uprawiana aktywność odbywa w lesie czy innym opustoszałym miejscu, to obowiązku zakrywania nosa czy ust już nie ma. Zwolnione również z obowiązku posiadania maseczki są osoby, które uprawiają sport wyczynowo oraz takie, które posiadają specjalne zaświadczenie.

Jak najbardziej polecane jest również pływanie, aquaareobic czy podnoszenie ciężarów. Ze względu na bezpieczeństwo siłownie i baseny są zamknięte. Goście Hotelu Podklasztorze, którzy spędzają co najmniej jedną dobę w hotelu, mogą skorzystać z basenu i zaplecza rekreacyjnego hotelu.