Hotel Podklasztorze zaprasza na biesiadę!

Podczas Biesiady Średniowiecznej panuje wyjątkowa atmosfera. Starannie zaplanowany program sprawia, że będąc uczestnikiem wspólnych gier i zabaw poznajemy historię i tradycje Cystersów z Polski i Sulejowa. Przeciąganie liny, wyścigi w workach czy rzut podkową, to tylko część atrakcji nawiązujących do plebejskich i rycerskich tradycji.

Średniowieczne dzieje przedstawiane są nie tylko przez przebranych mnichów, ale także rycerzy zakonnych, szlachtę i wielu innych znamienitych gości, charakterystycznych dla okresu średniowiecza.

Podczas uczty poczujemy, czym jest cysterska gościnność, próbując lokalnych produktów i napitków.

Dla dzieci i dla dorosłych

Best Western Plus Hotel Podklasztorze to hotel przyjazny dzieciom, dlatego charakter takiej uczty może zostać dostosowany do wieku uczestniczących w niej dzieci. Będą to zapewne niezapomniane chwile dla każdego malucha, stanowiące połączenie zabawy z edukacją.

Zainspirowani historią

Best Western Plus Hotel Podklasztorze w swej działalności ma bardzo silnie zakorzenioną historię. Jest to związane z otoczeniem, bowiem jest częścią XII – wiecznego Opactwa Cystersów. W tym zabytkowym hotelu również we wnętrzach poczujemy ducha historii. Wszystko za sprawą wystroju, który nawiązuje do średniowiecznego stylu. W pomieszczeniach znajduje się dużo surowego drewna, cegły, a także elementów kojarzących się z pradawnymi latami. Mowa tutaj np. o stolikach wykonanych z drewnianych beczek na wino. To, czego nie spotkamy nigdzie indziej, to również nazwy pokoi gościnnych – Cela Konwersa, Cela Opara, czy Cela Bartnika, to określenia wyciągnięte wprost z cysterskiego słownika.

Również w hotelowym SPA stosowne są metody pielęgnacji, zaczerpnięte z pradawnych czasów. W zabiegach, wykorzystywane jest kozie mleko, znane już od starożytności, płatki róż, a także nawilżający miód.

Best Western Plus Hotel Podklasztorze to idealne miejsca na weekendowy pobyt w SPA dla dwojga. Zachwyca wyjątkowym klimatem, ale także jakością usług. To hotel ze SPA blisko Warszawy, w województwie Łódzkim – świetnie połączony komunikacyjnie.