Wybierz miejsce z duszą

Miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne ma bardzo duże znaczenie. Nie chodzi tutaj tylko o wygląd pomieszczenia, ale także o to, w jaki sposób obsługa zadba o wasz wieczór. Poszukując restauracji czy hotelu, zwróć uwagę na takie szczegóły jak: forma podania posiłków, estetyka ubioru obsługi, ustawienie stolików. Warto przyjrzeć się również obiciom krzeseł lub dowiedzieć się, czy istnieje szansa nałożenia białych pokrowców.

Oczywiście wybierz miejsce, które wpasuje się w styl Twojego przyjęcia. Jeżeli zależy Ci na zorganizowaniu ślubu przypominającego te z bajek, wybierz pałac lub inne miejsce, za którym kryje się wyjątkowa historia. Zwróć uwagę na wnętrze – raczej nie sprawdzą się tutaj nowoczesne, surowe przestrzenie, zdecydowanie bardziej spójne z bajkowym przyjęciem będą wnętrza z kolumnami, dużymi żyrandolami, złotem, srebrem i elementami kryształowymi.

Pamiętaj, że na ogólne wrażenie ma również wpływ otoczenie miejsca, w którym zorganizujesz przyjęcie. Zwróć również uwagę na wystrój korytarzy, klatek schodowych, przedsionków. Sprawdź także, czy toalety są zadbane.

Ceremonia – jak ją uświetnić

Chcąc zadbać o całokształt ślubu, zwróć uwagę na miejsce, w którym odbędzie się ceremonia. Do zachowania bajkowego charakteru przyjęcia najlepszy będzie monumentalny kościół lub klasztor pełen złoceń i zabytkowych malowideł.

Idealnym rozwiązaniem byłaby również ceremonia w plenerze, najlepiej w pięknym ogrodzie, bogatym w różnego typu roślinności. Chociaż zorganizowanie ślubu kościelnego poza kościołem bywa bardzo trudne, ze względu na konieczność zdobycia wielu zgód, w naszym hotelu ślub w plenerze (łódzkie) jest możliwy.

Zadbaj również o to, co będzie się działo tuż po ceremonii – wypuszczanie białych gołębi, przejazd dorożką, a może towarzystwo skrzypka podczas składania życzeń. Wszystko to wpłynie na całość przyjęcia.

Muzyka, strój, zabawy

Pamiętaj, że przyjęcie z klasą to nie tylko odpowiednio dobrane miejsce i wykwintne potrawy. Zadbaj również o muzykę, która będzie taneczna ale zarazem na poziomie. Duże znaczenie mają również zabawy, na które zdecydujesz się w ramach oczepin.

Strój – ten również może podkreślać charakter przyjęcia. Dla panny młodej najlepsza będzie suknia zwana princeską, a dla mężczyzny, elegancki frak.

Ślub i wesele w plenerze – Łódź i okolice – wybierz nasz hotel! Zabytkowy budynek, sąsiadujący z klasztorem cystersów. Poczuj się wyjątkowo w miejscu z klasą!