Trudny czas kwarantanny dla rodzin z małymi dziećmi

Zamknięte place zabaw, parki, lasy to działania, które zostały podjęte przez Rząd celem ograniczenia zgromadzeń, które mogłyby znacznie wpłynąć na skutki epidemii. Dziś wielu rodziców zastanawia się, co robić z dziećmi na kwarantannie? Jak wykorzystać okres epidemii? Jak kreatywnie spędzić czas z dziećmi? Co zrobić, by dzieci się nudziły? Nie pozostawimy Was z tymi problemami!

Pomysły na wspólne spędzenie czasu rodzinnego w domu
  • Zimno, ciepło, gorąco

    Chyba nie znajdziemy wśród nas osoby, która nie miała okazji bawić się z rówieśnikami w zimno, ciepło, gorąco… Czas zaproponować tą formę rozrywki swoim pociechom! W tej zabawie jedna osoba chowa jakiś nieduży dowolny przedmiot, a pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował „ukryty skarb” daje wskazówki, stopniując słowa – zimno, ciepło, naprowadzając poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.
  • Tanecznym krokiem

    W rytm muzyki lub bez możecie wspólnie poruszać się do ulubionych piosenek. W wersji dla odważniejszych rodziców możecie włączyć sekcję instrumentalną z wykorzystaniem sprzętów kuchennych, np. garnków? Dzieci będą zachwycone, sąsiedzi raczej już mniej. Zorganizujcie konkurs taneczny albo konkurs piosenki. Nagrodą może być medal lub dyplom lub drobne słodkości.
  • Zabawa w doktora

    Jak przekonać dziecko do wizyty u lekarza? Najlepiej przez wspólną zabawę! Zabawa w doktora jest doskonałym sposobem na przezwyciężanie lęków. Dziecko wciela się w rolę lekarza, a także ma okazję dowiedzieć się tego, jak ważne jest zdrowie człowieka!
Jak wynagrodzić dzieciom i sobie ten trudny czas kwarantanny?

To pytanie zadaje sobie dziś wiele osób. Nie pozostawiając Was w dylemacie już dziś podpowiadamy Wam, co zrobić, by żadne dziecko nie nudziło się po ustaniu epidemii! Najlepszym sposobem na rozrywkę po kwarantannie jest przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca. Jak rozpoznać, że obiekt, na który się zdecydowaliśmy jest godny uwagi? Po tym, kiedy na korzystanie z atrakcji zaczyna brakować doby. Nie ukrywajmy, dzieci to ogromni fani małpiego gaju. Wspinaczki, interaktywne gry, basen z kulkami to coś, czego nie powinien przegapić żaden Szkrab.

Hotel Podklasztorze to miejsce, które oferuje nie tylko takie opcje rozrywki! Chcąc zrelaksować się w SPA warto zwrócić uwagę na to, że zabiegi relaksacyjne przewidziane są również dla dzieci! Tak naprawdę wielu z Was decyduje się właśnie na XII- wieczne Opactwo Cystersów m.in. przez wzgląd na to, że Hotel znajduje się blisko stolicy i jest hotelem przyjaznym rodzinie usytuowanym zaledwie godzinę jazdy od Warszawy.