Dlaczego warto wybrać hotel ze strefą Wellness & SPA?

Pobyt w hotelu, a szczególnie w takim ze strefą Wellness & SPA, to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na relaks. Nie musimy martwić się gotowaniem, sprzątaniem ani codziennymi obowiązkami. Wszystkim zajmuje się za nas hotelowa obsługa. Dodatkowo, jeśli skorzystamy z zabiegów oferowanych przez hotelowe SPA, możemy wrócić do domu czując się nie tylko wypoczęci, ale i piękniejsi. Nie musimy nawet wyjeżdżać daleko, wystarczy wybrać hotel SPA blisko Warszawy lub miasta, w którym mieszkamy (np. hotel SPA Łódź).

Z jakiego typu zabiegów warto skorzystać w hotelowym SPA?

Hotele, w swojej strefie Wellness & SPA oferują najczęściej różnego typu kąpiele, masaże, a także peelingi i maski na twarz oraz ciało. Warto przed przyjazdem zapoznać się z dokładną ofertą, którą proponuje wybrany przez nas hotel. Wyboru możemy dokonać już wcześniej i zapisać się na konkretny zabieg, dzień i godzinę lub poradzić się obsługi na miejscu i dopiero wtedy na coś się zdecydować. Bardzo opłacalne są różnego rodzaju pakiety, które zawierają nocleg, obiadokolację, a także cały zestaw wybranych zabiegów. Są to najczęściej zabiegi relaksująco-odżywcze na ciało oraz twarz. Może to być kąpiel z dodatkiem substancji aktywnej (jak np. kozie mleko), następnie masaż, często połączony z peelingiem, a na koniec maska na dekolt i twarz.

Jak przygotować się do wizyty w hotelowym SPA?

Podstawowa zasada, którą powinniśmy się kierować wybierając się do SPA, to przede wszystkim punktualność. Jeśli umówiliśmy się na jakiś zabieg na konkretną godzinę, powinniśmy pojawić się na miejscu około 15 minut wcześniej. Tyle czasu spędzimy na wypełnianiu niezbędnych kwestionariuszy, w których zamieszczamy ważne informacje na temat stanu naszego zdrowia, ewentualnych przeciwwskazań, a także możemy zadać nurtujące nas pytania. Jeśli spóźnimy się na zabieg, może się zdarzyć, że jego czas zostanie skrócony. Warto więc pamiętać o punktualności.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, aby ze strefy SPA, a szczególnie basenów, nie korzystać po obfitym posiłku czy pod wpływem alkoholu. Warto natomiast zjeść lekki posiłek i nawodnić się. Warto wspomnieć, że strefa Wellness & SPA nazywana jest czasem strefą relaksu, a więc jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, w którym ludzie chcą odpocząć i się wyciszyć. Nie hałasujmy i nie korzystajmy zbyt głośno (lub w ogóle) z telefonów komórkowych.