Plan kosztów

Decyzja o organizacji wyjazdu integracyjnego, powinna być poprzedzona analizą budżetu i zaplanowaniem, ile pieniędzy firma jest w stanie przeznaczyć na takie wydarzenie. Od tej kwestii zależy cel podróży, różnorodność atrakcji oraz ilość dni. Powinniśmy przewidzieć również dodatkowe koszty, które czekają nas już na miejscu, aby nie obciążać nimi podwładnych. Musimy zaplanować także ubezpieczenie dla każdego z chętnych na wyjazd, szczególnie jeśli będzie możliwość uprawiania sportów.

Hotel na wyjazd integracyjny

Wybór destynacji, jest jedną z najważniejszych kwestii dotyczących wyjazdu. Integracja wcale nie musi odbywać się w innym mieście niż siedziba firmy, jednak zmiana otoczenia, pomoże pracownikom zrelaksować się i lepiej bawić. Dobrym pomysłem jest rozeznanie się w ofertach hoteli dla firm. Najlepiej tych, położonych blisko łona natury, np. w górach, nad morzem, czy niedaleko jeziora. Ważne, aby zwrócić uwagę, czy hotel wybrany na wyjazd integracyjny, oferuje salę konferencyjną odpowiedniej wielkości, oraz dodatkowe atrakcje, np. miejsce do rozpalenia ogniska lub grilla, basen czy boisko do gry w siatkówkę.

Plan wyjazdu

Po pierwsze, musimy ustalić w jaki sposób pracownicy dostaną się w wybrane przez nas miejsce. Własnymi samochodami, czy jednak wynajętym autokarem lub pociągiem, a może samolotem? Ważne również, aby wybrać odpowiednią datę. Nie powinniśmy organizować wyjazdu na początku miesiąca, jeśli wtedy wszyscy mają dużo pracy. W okolicy świąt czy długich weekendów, a także w okresie urlopowym, frekwencja również może nie dopisać, ponieważ wiele osób ma wtedy swoje prywatne plany.

Wybór atrakcji

Musimy również pamiętać, aby zorganizować część rekreacyjną, nawet jeśli wyjazd ma charakter szkoleniowy. Może to być zwiedzanie okolicy, uprawianie sportów wyczynowych, wypoczynek na plaży czy łonie natury, paintball i wiele innych. Wszystko zależy od tego, co do zaoferowania ma hotel konferencyjny, a także okolica którą wybierzemy. Dobrze wybrać atrakcje, które uprawia się zespołowo, to pozwoli na lepsze zapoznanie się współpracowników. Dużą popularnością na tego typu wyjazdach cieszy się wspólne grillowanie czy palenie ogniska. Zimą ciekawą atrakcją są także kuligi.