Na prezentacji projektu zebrali się między innymi członkowie piotrkowskiego starostwa. Sekretarz powiatu, a także wiceburmistrz Sulejowa są bardzo zadowoleni z projektu, i mają nadzieję, że doprowadzi on do rozwoju nie tylko hotelu, ale także całego otoczenia i województwa.

Nowoczesna strefa SPA zaprojektowana została przez biuro C13 Architektura Stosowana. W aranżacji dominował będzie kamień, szkło oraz drewno. Zachowany zostanie historyczny charakter, jednak będzie on łączył się z poczuciem luksusu i wygody. Rozbudowana strefa stanie się jedną z największych w Polsce, będzie liczyła około 1000 metrów kwadratowych. Zastosowanych zostanie również wiele nowoczesnych rozwiązań i atrakcji. Jedną z nich będą na pewno “natryski wrażeń”, czyli gra kolorowym światłem i dźwiękiem pod prysznicami, a także wyjątkowa “rzeka” po której kamieniach przechodzić będziemy bosymi stopami, opryskiwani z dysz ściennych, raz zimną, a raz ciepłą wodą.

Goście hotelu będą mogli korzystać również z rozbudowanej strefy saun, gdzie pojawi się między innymi sauna miodowa, czy błotna. Powstanie także pierwszy w Polsce gabinet masażu “wave balance”, oraz tężnia solankowa wraz z kabiną do floatingu. Floating polega na pływaniu, podobnym do lewitacji, w solance przy relaksującej muzyce. Będzie to świetna odskocznia dla zabieganych czy miejsce na weekend dla nowożeńców.

Filozofia nowego SPA nawiązywać będzie do zielarstwa i winiarstwa, czyli elementów, którymi zajmowali się dawniej cystersi. Głównie jednak, będzie się skupiać na apiterapii, czyli leczeniu miodem i innymi produktami pszczelimi, np. propolisem czy pyłkiem kwiatowym. Wosk pszczeli ma szerokie zastosowanie w kosmetyce jako składnik wielu kremów, maseczek czy maści. Wszystko to, dzięki wdrażanym w okolicy inkubatorom pszczelarskim.

W sąsiedztwie strefy Wellness i Spa, powstanie mały, historyczny browar, który już kiedyś tam funkcjonował. Będzie to kolejny ukłon w stronę cystersów, który uprzyjemni pobyt gościom hotelowym i powiększy znajdującą się tam restaurację. Jak więc można zobaczyć na wizualizacjach, a także usłyszeć w wypowiedziach dyrektora hotelu, Radosława Groblewskiego, obiekt zyska nową jakość i stanie się jednym z ciekawszych miejsc w regionie. Będzie to idealny hotel na konferencje, a także rodzinny wyjazd.