Najczęściej wybierane miejsca na konferencje to różnego rodzaju hotele, domy wczasowe, muzea, pałace, ośrodki konferencyjno-szkoleniowe. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wybór pierwszego z wymienionych. Poniżej zalety szkolenia zorganizowanego w hotelu:

  • Lokalizacja – w przypadku organizacji wydarzeń biznesowych, bardzo ważne jest miejsce, w którym takie spotkanie ma się odbyć. Powinniśmy zapewnić zaproszonym dogodny i szybki dojazd.
  • Noclegi – są czymś, co w przypadku kilkudniowych konferencji, musimy zapewnić naszym pracownikom, jak i prelegentom. Jeśli zdecydujemy się na organizację tego wydarzenia w hotelu, nie będziemy musieli martwić się dodatkowymi kwestiami związanymi z wynajmem pokoi.
  • Sale konferencyjne – większość hoteli posiada specjalistyczne sale, przygotowane na potrzeby organizacji konferencji. Z reguły jest ich kilka, aby móc dopasować ich wielkość do ilości zaproszonych osób. Dlatego właśnie, przed rozpoczęciem rezerwacji miejsca, powinniśmy znać orientacyjną liczbę prelegentów i gości.
  • Profesjonalny sprzęt – jedna z podstawowych kwestii dotyczących szkolenia. Wszelkie rzutniki, ekrany, mikrofony czy głośniki są niezbędne na tego typu wydarzeniu. Sale w hotelach dla firm są zawsze przygotowane pod tym kątem, jednak warto wcześniej się upewnić.
  • Catering – większość hoteli ma w swojej ofercie możliwość wykupienia cateringu, który podczas kilkudniowej konferencji jest wręcz niezbędny.
    Ostatnim, nie mniej ważnym elementem konferencji, są dodatkowe atrakcje, które sprawią, że uczestnicy będą się dobrze bawić i miło spędzać czas, mimo że wyjazd ma charakter służbowy. W przypadku organizacji takiego szkolenia w hotelu, goście mają najczęściej do dyspozycji baseny, SPA, ogrody hotelowe, korty tenisowe itp. Jednak dobrze jest zadbać o dodatkowe urozmaicenia, dzięki którym wydarzenie to, będzie jeszcze długo wspominane.

W zależności od rangi konferencji, możemy dopasować odpowiednie formy spędzania wolnego czasu. Jeśli atmosfera będzie raczej swobodna, świetnym pomysłem jest organizacja ogniska czy grilla. Towarzyski mecz na korcie, paintball czy wspólne wyjście na zwiedzanie miasta, również powinny zostać dobrze przyjęte wśród zaproszonych osób. Jeśli jednak konferencja będzie bardzo formalna, warto zaproponować gościom skorzystanie z hotelowego basenu, SPA, czy zorganizować wieczorne cocktail party w hotelowym barze lub sali bankietowej. Taka impreza będzie świetną okazją do nawiązania wartościowych kontaktów.