Podstawowe kwestie

Stosunek standardu do ceny hotelu

Warto korzystać z filtrowania na stronach gdzie rezerwujemy pokój. Może się okazać, że w podobnej cenie otrzymamy o wiele wyższy standard. Najlepiej poszukiwać także weekendowych pakietów np. weekendowy pakiet SPA, które często są bardzo atrakcyjne cenowo.

Lokalizacja

Zależnie od charakteru naszego wyjazdu i potrzeb wybierzmy hotel blisko Warszawy, która jest świetnie połączona komunikacyjnie, w centrum miasta, na zielonych obrzeżach lub łonie natury albo blisko atrakcji, które planujemy odwiedzić.

Śniadania

Warto dowiedzieć się czy są wliczone w cenę pobytu, a także poszukać opinii w internecie czy są smaczne i zróżnicowane.

Dodatkowe udogodnienia i atrakcje

Szczególnie ważne kiedy wyjeżdżamy z małymi dziećmi. Warto wówczas szukać hotelu przyjaznego dzieciom, w którym nasze pociechy będą miały czym się zająć i również miło spędzą czas.

Dostęp do Internetu/Wi-fi

Często zdarza się, że w ofercie przeczytamy o darmowym internecie, a w praktyce okazuję się, że jest on dostępny tylko w lobby, albo że jest zbyt wolny aby z niego swobodnie korzystać. Jeżeli podczas wyjazdu chcemy popracować, upewnijmy się, że hotelowy internet spełni nasze oczekiwania.

Czas trwania doby hotelowej

Sprawdźmy czy zgra się odpowiednio z planem naszego wyjazdu, a także, czy recepcja jest całodobowa, szczególnie jeśli planujemy przyjazd np. w piątek w nocy.

Opinie zewnętrzne

Szukajmy ich w social mediach, oraz na forach dotyczących obiektów w danym mieście. Oczywiście nie powinniśmy się nimi ślepo kierować, ale uznać je za pewien punkt odniesienia.

Rodzinny wyjazd

W hotelu idealnym na rodzinny wyjazd, powinny być dostępne atrakcje, którymi zajmą się nasze pociechy, np. plac zabaw z piaskownicą czy huśtawkami, ewentualnie basen. Na terenie takiego obiektu powinny znajdować się także wydzielone miejsca na wózek, windy oraz szerokie przejścia. Dużym udogodnieniem może być także lokalizacja, szczególnie jeżeli hotel znajduje się blisko miejsc, które chcemy odwiedzić, aby w razie potrzeby szybko i bez zbędnych problemów, móc do niego wrócić. Pomocne są również dostępne łóżeczka dla niemowląt i dostawki dla starszych dzieci, przewijak, a także czajnik do zagotowania wody, lodówka, ewentualnie kącik kawowy udostępniony gościom. Dobrze żeby w łazience znalazł się podest pod umywalką, mata antypoślizgowa i możliwość skorzystania z wanienki.

Restauracja w hotelu przyjaznym dzieciom powinna być przygotowana na przybycie dzieci i oferować specjalne menu, zawierające najbardziej popularne wśród najmłodszych potrawy, np. frytki, nuggetsy czy makarony z sosami.

Warto sprawdzić również, o której godzinie kończy się doba hotelowa, aby móc spokojnie zaplanować pakowanie i powrót do domu.

Samotna podróż

Jeśli podróżujemy samotnie, w sprawach służbowych, powinniśmy postawić na hotel blisko centrum miasta, do którego się wybieramy. Warto znaleźć miejsce, w którym nie będziemy się wieczorami nudzić. Blisko atrakcji wartych zobaczenia lub z basenem czy siłownią. Jeśli posiłki mamy w cenie, dobrze jest dowiedzieć się, w jakich godzinach są podawane, ponieważ w natłoku zajęć i spotkań, mogą nam one nie odpowiadać.

Romantyczny weekend

Wybierając miejsce na wyjazd dla dwóch osób, warto poszukać klimatycznego hotelu z duszą, najlepiej zlokalizowanego w zacisznym miejscu. Kluczem w poszukiwaniach może być także specjalny pakiet np. na romantyczny weekend we dwojga, gdzie w cenie prócz noclegu mamy np. śniadanie do łóżka czy zabiegi w spa. Często w obiektach, które swą ofertę udoskonalają pod kątem romantycznych wyjazdów, mamy dodatkowe udogodnienia, np. lustrzany sufit, wannę przy łóżku, świece i szampana. W przypadku dwuosobowego wyjazdu, lokalizacja nie jest aż tak ważna, jednak fajnie, gdy z pokoju rozpościera się ładny widok, np. na zachód słońca, jezioro lub na okoliczne piękne zabytki.