Z czego możemy skorzystać podczas pobytu w Hotelu Podklasztorze?

Nocując w Hotelu Podklasztorze, który należy do budynków XII-wiecznego Opactwa Cystersów, mamy możliwość zwiedzania zabytkowych miejsc przesiąkniętych średniowieczną historią zakonników. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdziemy między innymi Kościół św. Tomasza Becketa, ścianę refektarza oraz pozostałe zabudowania cysterskie.

W samym hotelu, nawet podczas niesprzyjającej pogody, nie będziemy się nudzić. Hotel Podklasztorze to hotel z basenem (łódzkie), dzięki czemu mamy możliwość skorzystania między innymi z zajęć aqua aerobiku czy szkółki pływackiej dla dzieci. Obok basenu znajduje się także fińska sauna, w której codziennie odbywają się relaksujące seanse zapachowe z olejkami eterycznymi. W budynku znajdziemy także pełnowymiarowy stół do gry w bilard, stół tenisowy oraz wypożyczalnię rowerów. Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu przygotowane zostało boisko do gry w badmintona lub w piłkę siatkową.

Jeśli do hotelu wybieramy się wraz z dziećmi, na pewno istotna będzie informacja o specjalnie przygotowanej Sali Zabaw, a także zewnętrznym placu zabaw na dziedzińcu hotelowym. W sali znajdziemy różnego rodzaju zabawki i gry, dzięki którym żaden maluch nie będzie się nudził. Na placu zabaw natomiast, na milusińskich czekają trampolina, zjeżdżalnia, huśtawki oraz piaskownica. Co równie ważne, w okresie świątecznym, a także wakacyjnym, tworzony jest specjalny program animacyjny.

Malownicza okolica i ogród Hotelu

Hotel położony jest w malowniczym miejscu, a dokładniej nad wodami rzeki Pilicy, w bliskim sąsiedztwie Jeziora Sulejowskiego. Miejsce to wybierane jest więc na wyjątkowe śluby i wesela w plenerze (wesele w plenerze łódź). Idealnie sprawdzi się jako baza wypadowa dla wszelkich wycieczek pieszych oraz rowerowych. Możemy wybrać się również na rejsy statkiem lub żaglówką, a także na spływ kajakowy Pilicą. W pobliskiej i zaprzyjaźnionej stadninie koni możemy skorzystać z nauki jazdy konnej, a także, dla osób doskonalących swoje umiejętności, konne spacery po lesie i nadpilicznych łąkach. Zimą, piękne ośnieżone krajobrazy i lasy Puszczy Pilickiej, zachęcają do jazdy na sankach, które bezpłatnie wynajmiemy w hotelowej recepcji.