Hotel w XII-wiecznym Opactwie Cystersów

Pośród pełnych tajemnic XII-wiecznych budowli Opactwa Cystersów podkreślonych pięknem krajobrazu Doliny Rzeki Pilicy dumnie prezentuje swój majestat okazały Hotel Podklasztorze.

To właśnie tutaj Książę Kazimierz Sprawiedliwy nadał w 1176 r. Sulejów Cystersom, którzy na prawym rogu Pilicy zbudowali kościół i klasztor, a w późniejszych wiekach wznieśli zabudowania obronne i budynki gospodarcze, w których znajduje się dziś Hotel Podklasztorze. To jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Europie, wyróżniony rozporządzeniem Prezydenta RP jako  pomnik historii.

To tutaj teraźniejszość łączy się z przeszłością. Zapraszamy w podróż w czasie do XII – wiecznego Opactwa Cystersów…

Wyjątkowa Lokalizacja w Centrum Polski

Wyjątkowa lokalizacja majestatycznego Hotelu, tuż nad błękitnymi wodami rzeki, w środku dawnej Puszczy Pilickiej sprawa, że jest to miejsce idealne zarówno dla spragnionych wypoczynku, jak i amatorów mocnych wrażeń.

Sąsiedztwo Jeziora Sulejowskiego  wręcz zachęca do wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu. Wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, rejsy  żaglowcem czy wyprawy wędkarskie to tylko  niektóre z wielu atrakcji, które czekają na naszych Gości.

Niezwykle istotna jest również lokalizacja Hotelu - w samym centrum Polski - zaledwie 120 km od Warszawy - to doskonałe miejsce dla zorganizowania konferencji, szkolenia, bankietu firmowego i eventu.