Rejsy statkiem na Zalewie Sulejowskim

Informacje i zapisy w recepcji. Malowniczo położony Zalew Sulejowski zapewni wspaniałe wrażenia turystyczne. Jest to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu zarówno dla grup zorganizowanych jak i gości indywidualnych. 

Spływy kajakowe rzeką Pilicą, Luciążą

Spływy kajakowe to od lat najprostsza i jedna z ciekawszych  form spędzenia wolnego czasu, z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością. Organizowane przez nas spływy rzekami w Sulejowskim Parku Krajobrazowym  dostarczają naszym Gościom niezapomnianych wrażeń z obcowania z naturą. Na trasie spływu można podziwiać unikalną roślinność, która w dolinie rzeki Pilicy jest domem wielu gatunków ptaków. Nad Pilicą licznie spotyka się mewy, rybitwy, brodźce i łabędzie. Często nad wodą błyskają turkusowe pióra zimorodka.

 

Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kajakiem proponujemy następujące trasy:

  • Biała – przystań Podklasztorze – 11,8km (czas spływu 2 godziny )
  • Trzy Morgi – przystań Podklasztorze –  18,4km (czas spływu 4-5 godzin) 

Wypożyczalnia rowerów kijków do nordic walking

Informacja w recepcji. Nasz region idealnie nadaje się do uprawiania wszelkich form turystyki rowerowej. Poruszanie się rowerem daje możliwość przemierzania dużych przestrzeni, a jednocześnie dotarcia do przyrodniczo wartościowych zakątków z wieloma rezerwatami i pomnikami przyrody, podziwiania widoków malowniczych pól, łąk.

Zalew Sulejowski

Zalew Sulejowski jest idealnym miejscem do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, miedzy innym żeglarstwa i kajakarstwa. Osoby, które wolą spędzać czas w inny sposób,  również znajdą tu coś dla siebie - szlaki spacerowe, trasy rowerowe i pobliskie atrakcje. Zalew otacza Spalski i Sulejowski Park Krajobrazowy, a w nich znajdują się rezerwaty przyrody. Miejsca te kryją wiele urokliwych miejsc i są idealne do uprawiania turystyki krajoznawczej i przyrodniczej.

czytaj więcej...

Jazda Konna – Dwa Stawy

Hotel Podklasztorze współpracuje ze stadniną koni, która prowadzi naukę jazdy konnej dla osób początkujących, jak również doskonali umiejętności osób już jeżdżących. Stadnina zaprasza na wyjazdy konne w teren, gdzie proponuje spacery po lesie, nadpilicznych łąkach,pławienie koni w Zalewie Sulejowskim czy nawet konne grzybobranie. 

Skoki spadochronowe

PeTe Skydive to pierwsza Strefa i Szkoła Spadochronowa w Polsce założona w 2002 roku przez najbardziej doświadczonych instruktorów pragnących wprowadzić do Polski zachodnie standardy szkolenia i skakania. Zachęcamy gości, którzy spragnieni są mocnych wrażeń do skorzystania z oferty piotrkowskiego klubu.

Orlik w Sulejowie

Do dyspozycji Gości dostępny jest Orlik w Sulejowie oferujący

  • boisko piłkarskie
  • boisko do siatkówki
  • boisko do koszykówki

czytaj więcej...